Vilniaus mušamieji

Ansamblis „Vilniaus mušamieji“ susibūrė 1995 metais. „Vilniaus mušamieji“ koncertuoja Lietuvos ir Europos scenose, dalyvauja mušamųjų instrumentų festivaliuose, projektuose su geriausiais muzikos atlikėjais. Groja įvairiausių žanrų muziką, kuria kompozicijas, ieško naujovių, savo programose naudoja netradicinius instrumentus.

„Vilniaus mušamųjų“ kūrybinė veikla turtina Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

Ansamblį „Vilniaus mušamieji“ subūrė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai Raimundas Vilkočinskas, Albertas Ivanauskas, Artūras Maniušis, Gediminas Mačiulskis, Ramūnas Kaučikas ir vadovas Pavelas Giunteris. Taip pat ansamblyje grojo Tomas Kulikauskas, Viktoras Mogilo-Žano, Tomas Dobrovolskis ir kiti geriausi Lietuvos perkusininkai. Vėliau ansamblis neteko vieno geriausių klasikinės perkusijos atlikėjų Ramūno Kaučiko.

Vilniaus mušamieji koncertavo su Linda Maxey (JAV),
Javier Nandayapa (Meksika),
Piotr Sutt (Lenkija),
Hector Palacio (Meksika).
2012 metais ansambliui suteiktas garsaus Meksikos marimbininko
Zeferino Nandayapa (1931–2010) garbės vardas.
Šį vardą ansambliui suteikė Zeferino Nandayapa šeima.

 

Šiuo metu ansamblyje groja:

Artūras Maniušis
Albertas Ivanauskas
Saulius Auglys-Stanevičius

 

 

Sauliaus Auglio-Stanevičiaus ir Zeferino Nandayapa sūnaus Javier Nandayapos draugystės dėka, ansambliui "Vilniaus mušamieji" suteiktas Zeferino Nandayapas garbės vardas. Zeferino Nandayapos šeima padėjo ansambliui įsigyti meksikietišką marimbą.

 

Z. Nandayapa grojo su geriausiais Meksikos orkestrais, atliko daug kurinių. Daug pasaulio kompozitorių dedikavo solinių kurinių, kuriuos Zeferino Nandayapa įrašė su geriausiais pasaulio orkestrais.  1989 m. jis buvo Karališkosios filharmonijos orkestro solistas. Jis grojo su pasaulinio garso dirigentu Eduardo Mata. 2000 m. koncertavo su Madrido nacionalinio teatro orkestru. 1996 Zeferinui Nandayapai buvo įteikta Nacionalinė Meno Premija.

 

Dabar Zeferino Nandayapa ilsisi ramybėje ir mėgaujasi dangaus muzika.

 

Tai didelis ir labai svarbus žingsnis Lietuvos perkusinės muzikos  vystymo etape. Tai leis Lietuvos klausytojams geriau pažinti meksikiečių muzikavimo tradicijas. Nors mūsų šalys ir labai toli viena nuo kitos, bet muzika mus suartins.


Ansamblio "Vilniaus mušamieji" globėjas: Javier Nandayapa
Ansamblį remia Meksikos ambasadaGrįžti į pagrindinį